November 29, 2021 22:08
Хроника

Кривична пријава против две лица од Кочани за “повреда на слободата на определување на гласачите” 

ОВР Кочани до надлежното ОЈО Кочани поднесе кривична пријава против Р.А. (54) и Б.Ш. (46) од Кочани поради основано сомнение дека сториле кривични дела “повреда на слободата на определување на гласачите” по чл. 160 ст.1 в.в.член 19 од КЗ. По претходна пријава, преземени се мерки од страна на полициски службеници од ОВР Кочани за расчистување на случајот. Утврдено е дека во периодот од 08.10.2021 до 15.10.2021 година во повеќе наврати Р.А. и Б.Ш. со намера да ги спречат да си го извршат избирачко право, им се заканувале на А.Д., С. Д., А.И. и З.М., сите од Кочани дека ќе бидат избркани од работа и ќе им бидат одземени други права доколку излезат на гласање и гласаат за партијата чии симпатизери се. Осомничените лица се пронајдени и повикани во ОВР Кочани, извршени се консултации со Дежурен ОЈО Кочани и против двајцата е поднесена кривична пријава до ОЈО Кочани.

ANIMEFLIX: Swallowed Star anime episode 26 online free at https://animeflix.nl watch anime free

Watch Taneyamagahara no Yoru Episode Full

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

4Anime: Case Closed: Time Travel of The Silver Sky anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed