June 25, 2022 10:01
Хроника

Кривична пријава за узурпација на недвижности и бесправно градење

СВР Скопје  Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Х.А.(56) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности” по  чл.225 ст.2 и „бесправно градење” по чл.244-а ст.1 од Кривичниот законик. На 17.01.2022 на место викано „Копаница – катастарска општина Копаница, претставници на Градежен инспекторат извршиле инспекциски надзор на земјиште сопственост на Република Северна Македонија и на местото го затекнале пријавениот како врши  градежни активности со тврд материјал без да поседува Одобрение за градење издадено од општина СарајСо ваквите дејствија тој ги сторил делата кои му се ставаат на товар.

hướng dẫn nạp tiền go88 dang nhap go88 nạp tiền go88 qua ngân hàng

game sunwin online sunwin khóa nick sunwin homepage