November 29, 2021 14:13
Хроника

Кривична пријава за поткуп за гласови во Делчево

На 16.10.2021 во ПС Делчево на информативен разговор е повикан Н.С. (35) од Делчево поради основано сомнение за давање поткуп во врска со локалните избори односно сторено кривично дело по член 162 од КЗ „поткуп при избори и гласање”, како и К.С. (35) кој примил 3.000 денари од Н.С. во замена за глас на утрешните избори.

Известено е ОЈО Делчево и по насоки од истото извршен е разговор со повеќе лица. Паричните средства во висина од 3.000 денари се одземени. По комплетирање на службената документација од страна на ОВР Делчево ќе биде поднесена кривична пријава до ОЈО Делчево по чл.162 ст.1 и 2 вв ст.3 од КЗ.

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeTV: AKB0048: next stage (Dub) anime episode 13 online free at https://animetv.cc best anime tv shows

Baki the Grappler (Dub) Episode 24

AnimeDao: Mahou Tsukai Sally (Movie) anime episode Full online free at https://animedao.nl attack on titan season 3 animedao

Mikeneko Holmes no Yuurei Joushu (https://animefreak.ws/m/Z81X) Episode Full