June 27, 2019 10:48
Хроника

Кривична пријава за Велешанец поради сторено дело продавање на наркотични дроги

СВР Велес поднесе кривична пријава против Б.П.(32) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори”. На 13.12.2019 година во Велес на ул. „8-ми Септември” при преглед на пријавениот полициски службеници пронашле марихуана.

Нови вести

Двајца повредени во судир на камион и два автомобили

Igor

Казнети над 200 возачи за брзо возење на автомобили и мотори во Скопје

Igor

Барал 3.000 евра од кумановка за да не објави секси фотографии

Igor