November 16, 2019 03:41
Хроника

Кривична за стружанец кој без дозвола си изградил автокамп

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.К. (50) од село Калишта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење”. Во текот на 2019, на подрачјето на Струга, пријавениот како сопственик и инвеститор, без добиена согласност и одобрение за градба, изградил автокамп и два помошни објекти.

Нови вести

Кривична за битолски хирург чија пациентка почина од внатрешно крварење

Igor

Се запали автобус на ЈСП во Кисела Вода

Igor

Три момчиња извршиле насилство врз цимерот

Valentina