April 24, 2019 22:19
Хроника

Кривична за кумановците кои си го ограбиле татка си

Двајца разбојници од Куманово биле уапсени под сомнение дека го ограбиле сопстевниот татко и му одзеле 20.000 долари и 400.000 денари.

Станува збор за И.С.(29) и А.С.(17) против кои е поднесена кривична пријава за разбојништво.

Според полицијата, разбојниците на 30 јануари годинава,  околу 16 часот извршиле разбојништво во куќата на нивниот татко Р.С.(65) на улица Драги Шутевски и му  ја одзеле заштедата.

Нови вести

Куќен притвор за сопственикот на „Дурмо Турс“ и за возачот на автобусот

Igor

Две лица од Дебар осомничени за разбојништво во казино

Filip

Отворена истрага за возач од Куманово осомничен дека предизвикал тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

Filip