February 23, 2019 08:28
Хроника

Кривична за жена од струшко за крадење пари и напуштање на децата

Кривична за жена од струшко за крадење пари и напуштање на децата

Жителка на струшкото село Шум доби кривична пријава од надворешната канцеларија за криминалистички работи – Струга за „запуштање и малтретирање на дете“ и „кражба“.

СВР Охрид денеска соопшти дека 29-годишната А.А. на 30-ти, минатиот месец го напуштила сопругот, семејниот дом и трите малолетни деца.

Претходниот ден, како што е наведено во соопштението, пријавената, во куќата на нејзиниот свекор Ф.А. кој живее во соседното село Заграчани, извршила кражба на пет илјади евра и златни предмети.

Related posts

7 лица се уапсени за вчерашната вооружена престрелка во Тетово

24news

Мајка и ја влечела за коса, а татко и ја удирал со тупаници затоа што не сакала да им ја даде платата

24news

Лице со посебни потреби исчезна од Домот за рехабилитација на деца и младинци

24news