August 20, 2019 01:06
Хроника

Кривична за гостиварец за поседување хероин

На 11.06.2019 година околу 16.25 часот на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско. При преглед кај него бил пронајден и одземен  хероин. По целосното документирање на случајот против Џ.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Нови вести

Изгаснат пожарот кај Љубен, нов кај Велеполе кон Кондово и Свиларе

Filip

Расправија за пасишта во Арачиново заврши со пукање, едно лице е рането

Filip

Возач од Грција нападнал полицаец по сообраќајка на патот Велес – Неготино

Filip