January 28, 2022 07:48
Спорт

Крзнар веќе не е тренер на Динамо по поразот од Ријека

Аријан Адеми и Стефан Ристовски ќе добијат нов шеф на стручниот штаб во Динамо Загреб. После вечерашниот пораз на домашен терен од Ријека во четвртфиналето на Купот на Хрватска, тренерот Дамир Крзнар си поднел оставка.

Веста официјално ја потврдија и од клубот. Викендов Динамо игра дерби против Хајдук во првенството, па управата
експресно најде нов тренер.

-По натпреварот од четвртфиналето на хрватскиот фудбалски куп против Риека, тренерот Дамир Крзнар поднесе оставка на функцијата селектор на првиот тим на Динамо. Клубот навремено ќе ја информира јавноста за понатамошните потези. Му благодариме на тренерот Крзнар за успехот што првиот тим го постигна во неговиот мандат на клупата на Динамо, за фантастичната победа против Тотенхем, за историското четвртфинале во Лига Европа и освојувањето на двојната круна во сезоната 2020/21. и за загарантирана пролет во Европа оваа сезона – пишува во соопштението.

Неофицијално, „Сините“ ќе ги води Жељко Копиќ до крајот на полусезоната! Актуелниот прв човек на младинската школа на Динамо на тој начин повторно ќе седне на клупата и ќе „дебитира“ против Хајдук, чиј тренер веќе беше.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX To Your Eternity

anime to watch ANIMEFLIX JUJUTSU KAISEN (Dub)

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 18

anime to watch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 493