March 22, 2019 01:53
Хроника

Креирала профил со туѓи податоци и комуницирала со непознати

Кривична пријава против 29-годишна охриѓанка поради злоупотреба на лични податоци.

Според информациите, во периодот од октомври 2018 до 12.02.2019 пријавената, на социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“, креирала профили со лични податоци од С.Д. од Охрид, без претходна согласност од него, по што од тие профили комуницирала со негови пријатели и роднини.

Нови вести

Девојка го пријавила поранешниот дечко – физички ја нападнал, па ја однел кај него дома

Filip

Скопјанец се обидел да ја удри мајка си со секира

Filip

Му дал 62.000 денари за набавка на лекови од Бугарија, набавувачот исчезнал

Filip