October 22, 2021 12:02
Магазин

Креативноста на луѓето не познава граници: пица-фустан и други идеи

Од изработка на пица-фустан до цртање јагоди на вашата коса … се чини дека на некои луѓе никогаш не им е досадно затоа што имаат креативни блесоци во мозокот. Земаат сè што им е при рака и прават вистински ремек-дела кои покажуваат генијалност.

Некои медиуми споделија интересни креации на луѓе, кои прават секојдневните предмети да заблескаат со нови форми, бои и концепти.

Невестински фустан инспириран од италијанскот специјалитет

 

Креација од ананас

Насликани јагоди на глава

Овој лавиринт е идеален за училишта

Базен насликан во стил на Ван Гог

Астро-бој семафор во Сагами, Јапонија

 

Креативна кампања покрај патот за подигање на свеста за употребата на телефони додека возите

Website https://wcostream.cc: Watch Millennium Old Journal: Tale of Genji wcostream Episode 11 wcostream dragon ball

AnimeTV: California Crisis: Gun Salvo anime episode Full online free at https://animetv.cc animetv kimetsu no yaiba

animepahe :: okay-ish anime website

4Anime: Little Bean anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime official site

Instapaper: https://www.instapaper.com/p/9171493

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/gogoanimebe/profile/