September 25, 2021 05:36
Скопје

Крводарителска акција во црквата „Св. Петар и Павле“

Во вторник, 27 јули, ќе се организира традиционална крводарителска акција во црквата „Св. Петар и Павле“ во Горно Лисиче.

Акцијата е во организација на Црвен крст на Република Северна Македонија – Општинска организација Кисела Вода и Институтот за трансфузиска медицина од 17 до 20 часот.

Ги покануваме сите заинтересирани граѓани да ја искажат својата хуманост и да бидат дел од најблагородниот и најхуман чин и да спасат нечиј живот!

Website https://animeheaven.pro: Watch Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow animeheaven Episode Full my anime heaven

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Watch K: SEVEN STORIES "R:B - BLAZE -" Episode Full

Effecthub: http://www.effecthub.com/people/gogoanimelol

Molbiol: http://molbiol.ru/forums/index.php?showuser=1189414