Хроника

Крваво во Топаана: Ја расекол сосетката со нож, па нејзината малолетна ќерка му го зела и го пробола

На 18.01.2022 во 22.15 часот било пријавено дека во нас.Топаана, додека М.С.(47) од Скопје бил во неговиот дом со семејството, дошол соседот Н.И.(46) од Скопје и започнал вербална расправија, која прераснала во меѓусебна физичка пресметка.

Малку подоцна во дворот Н.И. со остар предмет ја повредил С.Д.(46), сопруга на М.С., а нивната малолетна ќерка му го одзела остриот предмет и со него го нападнала Н.И..

Со повреди се здобиле С.Д. и Н.И., по што биле пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охрдски” и Комплексот клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на случајот.

anime stream. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime online Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeDao BANANA FISH

watch anime dub JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

anime stream Attack on Titan Final Season (Dub)

free anime AnimeDao My Hero Academia Season 2 (Dub)