January 20, 2021 14:58
Спорт

Краудер официјално се приклучи на Феникс

Феникс официјално објави потпишување на договор со слободниот агент Џеј Краудер. Според извештаите во медиумите, 30-годишниот кошаркар склучил 3-годишен договор за 30 милиони долари.

Минатата сезона Краудер ја мина во Мајами, стигнувајќи до финалето каде загубија од ЛА Лејкерс (2-4).

Минатата сезона Краудер имаше просек од 11,9 поени, 5,4 скока, 1,8 асистенција и 1,3 украдени топки по натпревар.

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 6 at website https://gogoanime.be fairy tail gogoanime

My Hero Academia 2 (Dub) Episode 25 at ANIMEFLIX animeflix the god of highschool