Хроника

Кратовчанец ѝ ставил нож под грло на 12 годишно девојче па го силувал

Основното јавно обвинителство Штип донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

На 14 јануари, осомничениот жител на Кратово извршил обљуба врз 12-годишно девојче од пробиштипското село Трипатанци. За да го принуди девојчето на сексуални односи, тој извадил нож, го ставил на вратот на оштетената и и се заканил.

По предлог на надлежниот јавен обвинител, судијата на претходна постапка од Основниот суд во Штип определи мерка притвор за осомничениот во траење од 30 дена​.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime stream AnimeFreak Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

My Hero Academia Season 3 Episode 23

AnimeFreak Tokyo Ghoul Episode 8

watch animes AnimeFreak Attack on Titan Season 3

JUJUTSU KAISEN Episode 17