January 26, 2021 20:24
Македонија

Краткотраен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид кај Врбјани

Сообраќајот на патот Кичево – Охрид, на делницата Пресека-Врбјани денеска меѓу 12 и 15 часот ќе биде во прекин во времетраење од 15 до 20 минути.

Прекинот, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, е поради изведување градежни активности на овој патен правец.

Сообраќајот на останатите државни патишта се одвива по претежно суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Од 15.11.2020 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15.03.2021 година.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

The Hidden Dungeon Only I Can Enter (https://animeheaven.pro/m/ADa6) Episode 2 at AnimeHeaven boruto anime heaven

Watch Jiang Ziya Episode Full (https://funimationfree.com/m/kR33/ep-1) at website https://funimationfree.com funimation funko pop