Македонија

Краткотраен прекин на сообраќајот на делницата Пресека-Врбјани

На патниот правец Кичево-Охрид кај делницата Пресека -Врбјани денеска меѓу 12 и 15 часот ќе има краткотраен прекин на сообраќајот поради минирање.

Прекинот, како што информира Авто Мото сојузот на Македонија, ќе биде во времетраење од 15 до 20 минути.

KissAnime kissanime seven deadly sins: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 14

AnimeTV death note anime tv: Attack on Titan Season 3 Part 2 (https://animetv.cc/m/olj9) Episode 10