November 30, 2021 10:29
Магазин

Кралицата Елизабета го откажа патувањето за Северна Ирска по совет на докторот

Кралицата Елизабета Втора не се чувствувала добро, па „неволно” го прифатила советот на докторот да го откаже патувањето во Северна Ирска.

Патувањето планирано за утре и задутре е одложено, соопшти  Бакингемската палата.

Во соопштението, палатата наведе дека на кралицата и било препорачано да се одмори „следните неколку дена”.

Извор близок до палатата за Си-Ен-Ен кажал дека нејзиниот здравствен случај „не е поврзан со Ковид-19″.

„Нејзиното Височество е добро расположено и разочарано е што веќе нема да може да ја посети Северна Ирска”, се наведува во соопштението.

„Кралицата ги испраќа своите најтопли желби до луѓето во Северна Ирска и со нетрпение очекува да ја посети во иднина”, се додава во соопштението на Бакингемската палата.

AnimeFreak: Re:ZERO -Starting Life in Another World- Director's Cut (Dub) anime episode 13 online free at https://animefreak.ws attack on titan animefreak

Website https://kissanime.mx: Watch AkaKill! Theater kissanime Episode 24 watch anime

Website https://animeflv.uk: Watch Erin animeflv Episode 50 online anime

Animepahe: Phi Brain ~ Puzzle of God: The Opheus Order anime episode 25 online free at https://animepahe.cc anime pahe

TwistMoe: Utawarerumono: Imperial Princess Tusukuru's Splendid Days anime episode Full online free at https://twistmoe.net english dubbed anime