October 19, 2021 03:49
Хроника

Крадец уништил противпожарен систем во катна гаража во Центар

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лиши од слобода Г.Љ. (47) од Скопје и расчисти  кривично дело „Тешка кражба”, извршена во периодот од 07. до 17.07.2021.

Имено, осомничениот со патничко возило сопственост на фирма во која бил вработен, од катна гаража на бул.„Св.Кирил и Методиј” одзел предмети и причинил материјална штета во вредност од околу 172.000 денари, уништувајќи го инсталираниот противпожарен систем во објектот.

Тој бил приведен во полициска станица и во целост го признал и го појаснил начинот на извршување на делото. По комплетирање на службениот материјал против него ќе биде поднесена кривична пријава согласно чл.236 од Кривичниот законик.

Website https://4anime.biz: Watch Valkyrie Drive: Mermaid Specials 4anime Episode 6 4anime bleach

ANIMEFLIX: Chicken Papa anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix hello world

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Million Doll (https://aniwatch.pro/m/zVzk) Episode 11

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/animeflixnl

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimelol