July 23, 2021 01:32
Скопје Хроника

Крадец неуспешно се обиде да украде велосипед, па „изеде“ ќотек (ВИДЕО)

На социјалните мрежи осамна видео од лице кое краде велосипед, но сепак на крајот останува со празни раце. Според тоа што може да се види, крадецот доби од ќотек од друго лице.

„Ова треба да им следи на сите “лопови”… Редовно крадење на велосипеди,резултира вака кај граѓаните,кога полицијата не превзема ништо“, стои во описот на видеото.

Според Фејсбук-групата, „Украдени точаци“, станува збор за кражба во ТЦ Буњаковец.

„Само така“, „Браво“, „Редно беше и вакво нешто“, „Рацете да ти се позлатат“, се само дел од коментарите на граѓаните на социјалните мрежи.

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch Mini Toji Episode 10

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Revisions Episode 12

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. ef - a tale of melodies. (Dub) (https://4anime.biz/m/9xYn) Episode 12

WCOStream Sites Google: https://sites.google.com/view/wcostream/home