January 23, 2020 08:59
Хроника

Крадец го скршил излогот и ограбил дуќан во Струга

Изутринава околу 4.10 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека едно лице со употреба на тврд предмет го скршило стаклото од излогот на продажен објект на ул.„Маршал Тито“ во Струга и одзело производи. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Нови вести

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Valentina

Фирма од Кива Паланка неовластено продавала пиротехнички средства

Valentina

Kривична за скопјанец, градел на диво настрешница на државно земјиште

Valentina