August 15, 2020 15:07
Македонија

Која е фризерката на Катица која ја среди за денешното судење во куќен притвор?

Бившата специјална Јава обвинителка Катица Јанева од куќен притвор утрово е донесена пред Кривичниот суд во Скопје, каде што се очекува да почне судењето за случајот „Рекет“. Видно ослабена, но и со „тазе“ фризура Јанева слезе од полициското комбе. Која е фризерката која утрово ја среди косата на Катица, останува енигма.

фото: Слободан Ѓуриќ

Поврзани вести

Костовски: Затворањето на Еуростандард е смислено сценарио, го изгубивме угледот и 70 милиони евра

Igor

Тројца починати и 160 нови случаи на ковид 19

Valentina

Заев го доби мандатот, вети европска, демократска и одговорна влада ослободена од етнички предрасуди

Igor