October 22, 2021 12:18
Спорт

Кошаркарскиот Суперкуп ќе се игра на „Кале” со публика

Кошаркарскиот Суперкуп „Драган Василов Цевка” ќе се игра в сабота во СРЦ „Кале” во Скопје.

– Натпреварите, во двете конкуренции, машка и женска, ќе се одржат на 25 септември (сабота), 2021 година, во салата на СРЦ „Кале” во Скопје. Согласно со одлуката на Министерството на здравство, ограничен е бројот на седишта во салата на 30 % од капацитетот. Сите заинтересирани љубители на кошарката ќе мора да покажат документ за вакцинација, соопшти КФСМ.

Од 17 часот, ќе се игра натпреварот во женска конкуренција во кој ќе се сретнат екипите на Баскет КАМ од Македонска Каменица и Бадел 1862 од Скопје.

Во 19:30 часот, ќе почне натпреварот во машка конкуренција меѓу градските ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички.

Со средбите од Суперкупот ќе почне новата сезона во македонската кошарка.

AnimeFLV: Moom anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime sites

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Website https://animebee.to: Watch Devilman: The Birth animebee Episode Full gogoanime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Pastebin: https://pastebin.com/u/animefreakws

Kissanimemx mystrikingly: https://kissanimemx.mystrikingly.com/