October 20, 2021 16:17
Спорт

Кошаркарската сезона ќе започне на 31 Октомври

Новата сезона во домашниот кошаркарски шампионат ќе стартува на 31. октомври потврдија од Куќата на кошарката.

„Раководејќи се според актуелниот здравствен и безбедносен билтен кај клубовите од Прва лига-мажи, и имајќи го во предвид фактот дека екипите кај кои беа забележани позитивни тестирања од Ковид-19 не можеа да го реализираат во целост тренажниот процес пред 21. октомври, раководството на федерацијата одлучи првото коло од новата натпреварувачка сезона 2020/2021 да се одигра на 31. октомври.

Во таа насока, секој учесник во натпреварувањето пред почетокот на натпреварувањето е должен да потпише изјава-согласност со која ќе потврди дека ќе ги почитува општите мерки за превенција и заштита од Ковид-19 кои важат во делокругот на кошаркарскиот спорт, како и дека ќе ги почитува најавените протоколи за превенција и заштита од Ковид-19, од страна на надлежните државни органи и од страна на федерацијата. Вклучително и посебните мерки за превенција и заштита од Ковид-19 наложени од организаторот на натпреварувањата во рамките на федерацијата.

Федерацијата секојдневно ќе ја следи состојбата во нашата држава од здравствен аспект и во консултации со Комисијата за заразни болести и Институтот за јавно здравје, по потреба ќе бидат донесени и дополнителни одлуки за почеток и реализација на понатамошниот тек на натпреварувањето“, стои во соопштението на КФСМ.

AnimeFreak: Wagnaria!!2 anime episode 13 online free at https://animefreak.ws dubbed anime

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Website https://kissanime.mx: Watch Cooking Papa kissanime Episode 1 kissanimedub

AniWatch: Initial D Third Stage anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime online

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756

Animeflixnl contently: https://animeflixnl.contently.com/