Спорт

Кошаркарите в понеделник ќе добијат нов селектор

Кошаркарската федерација на Македонија КФСМ) не соопшти дека ја завршува или прекинува соработката со селекторот Александар Тодоров, а за в понеделник најави промоција на нов кормилар на државниот тим.

Тодоров имаше договор со КФСМ до крајот на квалификациите за ЕП 2021, кои за Македонија беа неупешни. Не обезбедија место на  завршниот конктинентален собир, па челниците на КФСМ се одлучиле да му ја доверат работата со репрезентацијата на нов 16. по ред предводник од осамостојувањето.

-Кошаркарската федерација ве повикува на прес-конференција која ќе се реализира на 19. април (понеделник), со почеток во 12:00 часот, на терасата на хотелот „Солун-СПА Супериор“ во Скопје. На прес-конференцијата ќе биде претставен новиот селектор на машката сениорска репрезентација“, стои во соопштението на Федерацијата.

AniWatch watch anime: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 13

KissAnime a silent voice kissanime: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 4 (https://kissanimeonline.com/m/MVKg/ep-4)