March 5, 2021 08:35
Хроника

Кочанец заспал со цигара па загина во пожар, мајка му во болница

Во кочанското село Грдовци, утринава околу 6 часот избувнал пожар во семејна куќа, при што 46-годишниот сопственик изгорел, а неговата мајка по здобиени повреди од вдишување чад е пренесена во Општата болница во Кочани.

Со брза интервенција на екипа од Територијалната противпожарна единица од Кочани, пожарот е локализиран и спречено е проширување на огнот врз целиот објект.

-Околу шест часот утрово добивме повик за интервенција во станбен објект во Грдовци, при што затекнавме пламен во две простории. За жал, едно машко лице на 46-годишна возраст беше изгорено, а неговата мајка, која вдишала штетни гасови од чадот, е префрлена во кочанската болница. Интервениравме со три возила и пет пожарникари, при што спречивме пламенот да ги зафати и соседните простории со придружните објекти во близина. Првичните наоди водат кон претпоставка дека пожарот е предизвикан од неизгасена цигара што починатото лице ја имало додека лежело во креветот, истакна Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица – Кочани.

На местото на пожарот во тек е увид од страна на полициски инспектори и јавен обвнител.

Dragon Ball Super (Dub) (https://funimationfree.com/m/Zlq0) Episode 131 at website https://funimationfree.com your name funimation

DARLING in the FRANXX (https://animeflix.nl/m/YMqN) Episode 24 at website https://animeflix.nl. See more animeflix mha