January 28, 2022 22:39
Македонија

Костадинов: Сите пратеници да се ставиме во функција на правото и правната држава

Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ порача на колегите во собранието да се стават во функција на правото и правната држава, по коментарите на албанската опозиција дека нема да го гласа законот за ЈО ако се дпостигне договор.

-Немам такви информации. Сметам дека, сите пратеници без исклучок и без разлика на нашата партиска, етничка или било каква друга определба, мора да дадеме шанса на правната држава. Само на тој начин, навистина ќе ги поставиме демократските принципи во Северна Македонија и конечно ќе го покажеме и пред граѓаните, она за што навистина тие навистина се гладни. Со сигурност можам да ви потврдам дека граѓаните во Република Северна Македонија се главни за правда. Сите мора да покажеме подготвеност, дека независно од нашите политички, партиски интереси, ќе се ставиме како одговорни политичари во функција на правото и правдата во Република Северна Македонија, рече Костадинов.

 

anime sites. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime website Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Attack on Titan Season 3 Part 2

GoGoAnime Attack on Titan Season 3

GoGoAnime DARLING in the FRANXX Episode 23

anime to watch My Hero Academia Season 5 (Dub)