Македонија

Костадинов: Новото лидерство на СДСМ има капацитет да го понуди најдоброто за државата

Не би било принципиелно, да се шпекулира со имињата предложени за членови на влада пред тие да бидат соопштени во телата и органите на партијата, кажа Костадин Костадинов, член на СДСМ и актуелен градоначалник на Струмица, пред почетокот на состанокот на Извршниот одбор во седиштето на СДСМ.

Прашан дали имињата кои се споменуваат се прифатливи за голем дел од членството, Костадинов нагласи дека нема да коментира ништо пред тоа да ги слушне официјално на ИО и на ЦО.

Јас сум сигурен дека има капацитетност новото лидерство на партијата пред ИО и ЦО да го понуди најдоброто за партијата и за државата во моментов, изјави тој.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

free anime online Naruto (Dub)

AnimeFreak Kiss x Sis (TV)

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 23

watch anime AnimeFreak One Piece (Dub)

Naruto: Shippuden (Dub)

tải go88