August 5, 2021 02:18
Македонија

Костадинов: Мицкоски доживеа дебакл на протестите

Христијан Мицкоски вчера доживеа дебакл на своите протести, граѓаните потврдија дека не сакаат блокади, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

„Вчерашните протести на Мицкоски беа со едвај 13 членови на ВМРО-ДПМНЕ и 14 коли, немаше никој друг. Граѓаните покажаа дека не се за блокади и саботажи, народот одамна не им верува на лагите од белиот дворец. Фактот што овие издишани протести се случуваат во период кога во тек е дипломатска офанзива за деблокирање на евроинтегративниот процес покажува дека очигледно Мицкоски чувствува страв од тоа дека државата може да направи исчекор кон ЕУ“, рече Костадинов.

Според СДСМ, опозицискиот лидер се плаши од можен успех на државата, па затоа „шири лажни вести, измислува непостоечки сценарија, блокира важни процеси во Собранието,  организира протести на кои неговите соработници треба да му го чуваат стравот“.

Костадинов додаде дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да продолжат да кочат и блокираат, но тоа нема да го смени фактот дека се на погрешната страна од интересите на граѓаните и државата.

https://kissanime.mx kissanimedub. Full Metal Panic! The Second Raid Episode 00 (Dub) Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Ghost in the Shell: The New Movie (Dub) Episode Full

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. Whited Nighttime (https://animeheaven.pro/m/yQlo) Episode 25

KissAnime People SAP: https://people.sap.com/kissanimemx#about