Спорт

Косоротов во последна секунда од центар ја спаси Русија од пораз (ВИДЕО)

Полска и Русија во меч кој не решаваше ништо во групата, ремизираа 29-29, пресметка која донесе невиден трилер во последната минута, а најдобриот руски ракометар Сегеј Косоротов ја спаси „зборнаја“ од пораз со гол скоро од центар во последната секунда.

Дуелот кој беше вистинска резултатска клацкалка во завршницата приреди невидена драма, откако Полска на три секунди пред крајот дојде до водство и скоро извесна победа, откако Дашек погоди, но Русите добија три секунди за напад до крајот, тргна од центарот, а Косоротов направи три чекори, шутна најсилно и – погоди за реми.

https://twitter.com/i/status/1485283386004590592

Русија во најголем дел од првиот дел имаше контрола, водеше неколкупати и со плус три, но Полјаците знаеа да се вратат и во завршницата од првиот дел да направат и пресврт за на пауза да заминат со гол предност, најмногу водеа со два на стартот на вториот дел, а потоа Русите повторно го диктираа мечот со предност од гол-два, сѐ до самата завршница во која наизменично се менуваа двете селекции во водство и на крајот трилерот заврши со реми.

Сичко даде осум гола, а Дашек и Морити по шест кај Полска, додека Косоротов погоди осум, а Житников седумпати кај Русите.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime website To Your Eternity

GoGoAnime Dragon Ball Super (Dub) Episode 129

anime gogo Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

Naruto

GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations