September 24, 2021 08:32
Спорт

Косово го освои вториот златен медал на Игрите во Токио

Џудистката Нора Џакова го обезбеди вториот златен медал за Косово на Олимписките игри во Токио.

Таа беше најдобра во денешните борби во категоријата -57 килограми. Во финалето, Џакова ја совлада Французинката Сара Леони.

Претходно, злато за Косово обезбеди Дристија Красничи.

Со два златни медала, Косово во моментов е на седмото место во пласманот според освоени најсјајни одличја на Игрите во Јапонија.

Watch Strain: Strategic Armored Infantry (Dub) Episode 13

Liang Shanbo yu Zhu Yingtai (Dub) (https://animekisa.in/m/RLnd) Episode Full

Aa! Megami-sama!: Tatakau Tsubasa Episode 2

AnimeBee: Dance with Devils anime episode 12 online free at https://animebee.to online anime

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/gogoanimebe

Pastebin: https://pastebin.com/u/gogoanimebe