June 27, 2022 22:18
Хроника

Косовец фатен со мигранти кај Демир Капија

На 20.05.2022 во 19.50 часот на автопатот А1, кај тунелите Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин „Богородица”  го лишиле од слобода Н.Ц.(54) од Косово. При преглед во возилото „фолксваген туран” со косовски национални ознаки, кое го управувал, биле пронајдени седум лица – мигранти од Пакистан.
Н.Ц. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

go88 casino

nổ hũ sunwin đăng ký làm đại lý sunwin tải sunwin tài xỉu online