November 24, 2020 21:29
Магазин

Кортни Кардашијан ја разлутија коментари за дружбата со новата пријателка

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан (41), одговори на коментарите на Инстаграм во саботата, откако објави секси фотографии во бикини со нејзината нова блиска пријателка Адисон Ре (19), која е двојно помлада од неа.

Некои од нејзините следачи на Инстаграм ги критикуваа новите објави во фото-галеријата, пишувајќи критички коментари како „има 41 година и се дружи со 19-годишнички во базен“ или „ова пријателство сè уште ме чуди“.

Кортни им одговори: „Дали предлагате некое подобро место. Барам идеи…“

Малата контраверза доаѓа во време кога најстарата сестра Кардашијан и Адисон се нераздвојни со месеци.

Кортни, мајка на три деца и Адисон воспоставија неверојатно пријателство, пишуваат таблоидите, и додаваат дека тие го поминуваат секој ден заедно.