Свет

Короната го откажа капењето на Путин за Богојавление

Рускиот претседател Владимир Путин, поради пандемијата на корона вирусот, денеска на празникот Богојавление нема да се нурне во ледената вода, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Тој рече дека претседателот на Русија ги послушал препораките на претставниците на црквата и дека нема да оди на Богојавленската бања, пренесува РИА Новости.

Путин традиционално се нурнува во ледената вода на Богојавление.

На Богојавление, верниците го слават денот на крштевањето на Исус Христос во реката Јордан, а на тој празник илјадници луѓе во Русија се капат во студените реки и езера.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime stream Gintama

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 21

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime stream That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

ANIMEFLIX Dragon Ball Super (Dub)