March 8, 2021 14:00
Свет

Коронавирус пронајден во сладолед во Кина

Во Кина, коронавирусот е пронајден во еден вид сладолед, поради што целата серија е повлечена од продажба, соопшти тамошната влада.

Компанијата Дакијаодао Фуд во градот Тијанџин беше затворена, а вработените се тестирани за коронавирус.

Поголемиот дел од сладоледот, од кои имало 29.000 парчиња, сè уште не е продаден, а властите успеаја да влезат во трага на 390-те сладоледи продадени во Тијанџин.

Сладоледот е направен од млеко во прав од Нов Зеланд и прав од сурутка од Украина.

Кинеската влада сугерира дека вирусот е увезен преку состојки, иако експертите се сомневаат во тоа.

Kyokou Suiri 2nd Season (https://kissanimeonline.com/m/0MLe) Episode Preview at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime official website

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 8 at AnimeFreak my hero academia animefreak