Свет

Корбин: Лабуристите нема да го поддржат договорот на Џонсон за Брегзит

Лидерот на британските лабуристи Џереми Корбин изјави денеска дека неговата опозициска партија нема да го поддржи договорот на премиерот Борис Џонсон за Брегзит, ниту неговиот временски распоред за усвојување на законот за Брегзит во Парламентот.

– Мое мислење е дека треба да гласаме против овој предлог вечерва, рече Корбин на почетокот на парламентарната расправа за одобрување на закон што ќе и овозможи на Велика Британија да ја напушти Европската унија со постигнат договор на 31 октомври.

Тој исто така додаде дека неговата партија ќе се спротивстави на таканаречениот програмски предлог, со кој се утврдува краен рок парламентот да усвои закон за Брегзит.

watch anime online. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

animes online Attack on Titan Season 3 (Dub)

anime website SK8 the Infinity (Dub)

AniWatch High School DxD

animes online Mother of the Goddess’ Dormitory

watch anime online My Hero Academia Season 3

tải go88