September 18, 2021 15:38
Култура Скопје

Концерт на Филхармонијата и „Архангел“ во Градскиот парк

Tрадиционално, во соработка со Град Скопје, на 26 јули, во 21 часот, во Градскиот парк ќе се одржи концертот „Филхармонијата на отворено“.

„Оваа година концертот е посветен на музиката на еден од најзначајните македонски бендови – ‘Архангел’, во оригинална и автентична оркестрација на Џијан Емин. Публиката ќе има исклучителна можност да ги чуе безвременските песни на овој култен македонски бенд, со кој пораснаа многу генерации“, соопштија од Филхармонија.

Оркестрацијата на Емин ги следи авторските компоненти на песните, но оркестрацијата е целосно авторска и оригинална.

Џијан Емин е диригент на овој концерт, а со оркестарот ќе настапи и фронтменот на „Архангел“ – Ристо Вртев.

Website https://animepahe.cc: Watch The Squid Girl 2 (Dub) animepahe Episode 12 watch animes

Danguard Ace: Part 1 (Dub) Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://4anime.biz: Watch A Wind Named Amnesia (Dub) 4anime Episode Full persona 4 the animation anime

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/kissanimemx/designs

Findery: https://findery.com/gogoanimelol