April 11, 2021 12:09
Магазин

Конфлик во семејството Ражнатовиќ поради покојниот Балашевиќ: Цеца и Анастасија тагуваат, Вељко огорчен

Несогласување околу трагичниот настан на балканската музичка сцена…

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ не напушти на 19 февруари на 67 – годишна возраст.

Смртта на музичарот, која ја погоди како домашната, така и регионална публика, го револтираше Вељко Ражнатовиќ, а тој својот став го искажа преку социјалната мрежа Инстаграм.

Зборовите на синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ ја налутија пејачката Јелена Карлеуша, која започна војната со наследникот на фолк дивата.

Интересен е фактот, што Цеца и нејзината ќерка Анастасија, како и поголемиот дел од Србија, со голема тага ја прифатија веста за смртта на Балашевиќ и двете со емотивни пораки се простија од него.

„Збогум, легендо!“ – напиша пејачката Анастасија Ражнатовиќ и додаде емотикон од скршено срце, а еве како се збогуваше Светлана Ражнатовиќ:

„Панонски морнару, плови по мирните мориња на Царството Небесно. Почивај во мир.“

Преземено од Хаштаг

High School DxD Episode 12 at website https://wcostream.cc. See more free anime

Your Lie in April Episode 22 at website https://animedao.nl my hero academia heroes rising animedao