April 20, 2021 18:58
Спорт

Конте: Лукаку е како американски рагбист

Тренерот на лидерот во италјанската фудбалска Серија А, Интер, Антонио Конте го спореди напаѓачот Ромелу Лукаку со американски рагби играч.

– Да се ​​каже дека Лукаку е добар кога има слободен простор е премногу едноставно. Не мислам дека на противничките одбранбени играчи ќе им се допадне Лукаку или Лаутаро. Лукаку е еден од најневообичаените играчи во светот. Тој е центарфор кој може да шутира топки и е многу брз. Изгледа како американски рагбист, изјави Конте.

Интер е лидер во Серија А со 53 бода по 23 кола. За ваквиот пласман на неро-аѕурите, еден од најзаслужните е токму Лукаку со 17 постигнати погодоци во досегашниот дел од првенството.

ANIMEFLIX animeflix howls moving castle: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 2 (https://animeflix.nl/m/3Pwo/ep-2)

4Anime haikyuu 4anime: Watch Banana Fish Episode 2 (https://4anime.biz/m/xdkj/ep-2)