January 21, 2021 09:20
Спорт

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Тренерот на Интер, Антонио Конте, изјави дека во претстојниот трансфер прозорец клубот нема да донесе нови играчи.

– Интер има одличен состав и јас ќе продолжам да работам со овие играчи. Така, можете да заборавите на засилувања во текот на зимата. Не сакам да се зборува дали јас имам желба за нови фудбалери, истакна Конте.

Миланезите во моментов се втори во Серија А со 37 бода.

Претходно, клубот беше елиминиран од европските купови, завршувајќи на последното место во групата во Лигата на шампионите со Шахтјор Доњецк, Борусија Менхенгладбах и Реал Мадрид.

Watch Attack on Titan Season 2 Episode 3 at website https://animeplanet.cc anime planet manga recommendations

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 13 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free trial code