January 16, 2022 20:03
Спорт

Конте го чека многу работа во Тотенхем

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, по вчерашниот шокантен пораз на гостувањето кај словенечка Мура од 2:1 во УЕФА Конференциската лига, оцени дека премиерлигашот од Лондон во моментов не е на високо ниво.

– Не ми се допаѓа тоа што се случи. Морам да бидам искрен и да кажам дека по 3,5 недели од моето доаѓање во клубот почнав да ја согледувам состојбата. Сакам да останам тука, но не чека уште многу работа за да го подигнеме квалитетот на екипата. Ние сме Тотенхем, а во овој момент значително заостануваме, изјави Конте, по поразот од Мура која на клупската УЕФА ранг-листа се наоѓа на 341 место, а сезонава во воведното коло од квалификациите во Лигата на шампиони ја елиминираше Шкендија од Тетово.

По 12 кола во Премиер лигата, екипата на Тотенхем се наоѓа на седмото место со десет бодови заостанување зад лидерот Челзи, а по поразот на гостувањето во Словенија на тимот од Лондон му е загрозен пласманот во нокаут фазата во Конференциската лига. ег/ми/

 

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 22

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

anime flix ANIMEFLIX Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

ANIMEFLIX Black Clover

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 24