January 23, 2021 05:03
Свет

Конте бара ЕУ да ги усогласи правилата за Божиќ и скијачките центри

Италијанскиот премиер Џузепе Конте ја повика Европската унија да ги усогласи правилата во врска со Божиќните празници и користењето на скијачките објекти, имајќи ја предвид ситуацијата со пандемијата на коронавирусот.

Конте ова го изјави на прес-конференција со шпанскиот премиер Педро Санчез во Палма.

Скијачките патеки во Италија во моментов се затворени поради вонредната состојба воведена поради коронавирусот, како и други спортски објекти, како што се базени и спортски сали.

Италијанските региони каде што се наоѓаат скијачките центри, сепак вршат притисок да ги отворат патеките за сезоната на празници, наведувајќи дека во спротивно економската штета ќе биде непоправлива.

Bakemonogatari (https://kissanimeonline.com/m/bGy) Episode 15 at KissAnime kissanime closed

Peach Boy Riverside Episode Preview at AnimePlanet given anime planet