October 20, 2021 15:34
Хроника

Кондовец со возило удрил во полицаец и побегнал, нападнати биле и полицајците кои го пронашле

Во вечерните часови на 20. октомври на скопската улица „Ѓорче Петров“ автомобил „ауди“, управуван од А.А.(26) од село Кондово, не застанал на даден знак и удрил во полициски службеник, кој преземал службени дејства.

По преземени мерки од полицијата А.А. бил пронајден.

Според пријавеното, потоа повеќе лица физички нападнале полициски службеници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Website https://animedao.nl: Watch Saint Seiya: The Lost Canvas animedao Episode 26 animedao jojo

GATE (Dub) Episode 12

Website https://animeflv.uk: Watch The Cherry Tree (Dub) animeflv Episode Full watch anime dub

AnimeTV: Weiß Survive R anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv demon slayer

Artmight: https://artmight.com/user/profile/181940

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/hrune