September 25, 2021 03:17
Балкан

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Хрватскиот член на Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ, рече дека поддршката на германската канцеларка Ангела Меркел на политиката на српскиот претседател Александар Вучиќ е „лош сигнал“.

„ Германската канцеларка избра таков формат на средба, не знам зошто. Отиде кај Вучиќ да му даде поддршка уште еднаш, што сметаме дека е лошо и дека испраќа лоши сигнали, но тоа е така. Не гледам друга причина зошто канцеларката отиде кај Вучиќ “, рече Комшиќ.

Тој оценува дека Србија не може „да се прави шеф на Балканот и дека сите земји мора да имаат еднаков третман“.

„ Ако целта е да се направи Србија регионален шеф, тоа нема да може. Тоа му го кажав и на Шмит. Можеме да бидеме еднакви и само по таа основа можеме да разговараме. Нема повеќе газди на Балканот”, рече Комшиќ.

Website https://aniwatch.pro: Watch Persona 4 the Golden Animation: Thank you Mr. Accomplice aniwatch Episode Full aniwatch me

Website https://animetv.cc: Watch Love Love 7 DVD Specials animetv Episode 2 all anime tv

Website https://animedao.nl: Watch His and Her Circumstances animedao Episode 26 kissanime animedao

https://animefreak.ws anime freaks

Patreon: https://www.patreon.com/gogoanimelol

Buddypress: https://buddypress.org/members/animeflixnl/profile/