June 26, 2022 00:13
Македонија

Компанијата на Груевски во Унгарија остварила профит од 10 илјади евра!

Неодамна основаната унгарска компанија на поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, ужива успешен почеток на бизнисот, бидејќи успеа да оствари нето добивка од 10.000 евра за нешто повеќе од пет месеци од работењето, пишуваат локалните унгарски медиуми, цитирани од BalkanInsight.

Груевски избегнува публицитет и малку се знае за неговите услови за живеење и активности. Но, тој се најде на насловните страници минатото лето кога ја основаше I.C.I.C. Ltd, мала компанија во заспано село на периферијата на Будимпешта. Фирмата е регистрирана во напуштена куќа без знаци на активност, а Груевски е наведен како единствен сопственик и главен извршен директор.

Главниот фокус на компанијата се деловни консултации, но исто така е лиценцирана да спроведува широк спектар на други активности, како што се трговија на големо со порцелан, стакларија и производи за чистење; трговија на големо со храна, пијалоци и тутун; управување со средства; и рекламирање, односи со јавноста и комуникација.

Иако I.C.I.C. функционира само од минатото лето, веќе успеа да стане профитабилна со приходи од 5 милиони форинти (13.000 евра), објави унгарската деловна веб-страница mfor.hu. Неговата нето добивка за периодот од средината на јули до крајот на годината изнесува 3,8 милиони форинти (10.000 евра).

go88 ở đâu đánh lô trên go88 bắt cầu xóc đĩa go88

sunwin ơ đâu sunwin impex game đánh bài sunwin