January 24, 2022 20:21
Македонија

Компанијата „Беса транс” била регистрирана во Ќустендил, канцеларии имала во Скопје и други градови

Компанијата чиј автобус изгоре во сообраќајна несреќа на автопатот Струма во Бугарија е регистрирана во Ќустендил, објавија бугарските медиуми повикувајќи се на проверката направена во Трговскиот регистар.

Tуристичката агенција „Беса транс” функционира од 2011 година, а од 2019 година нејзин управител е Аздрен Зубери, македонски државјанин со албанско потекло. Седиштето на фирмата е во Ќустендил, но има и неколку канцеларии во Скопје и во други градови во Северна Македонија.

– Не можам да ви дадам информација. Не знам ништо, изјавиле од компанијата за „24 часа”.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 8

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 9

Redo of Healer Episode 11

AnimeDao Attack on Titan Season 3 Episode 7

sites to watch anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)