Спорт

Коморите немаат голман за осминафиналето на Африканскиот куп на нации

Дебитантите на Африканскиот куп на нации, Комори, ќе мораат да го играат осминафиналето против домаќините Камерун без голман (односно со бек на позицијата на голман) откако нивните гомани или се повреден или се позитивни на КОВИД.

Двајца од трите голмани на островската земја, Мојад Усеини и Али Ахамада имаат позитивни тестови на КОВИД-19 пред понеделничкиот меч, додека првиот голман, Салим Бен Боина има повреда. Вкупно 12 фудбалери на Коморите се во аут поради КОВИД-19.

„Ќе се обидеме да се справиме на било кој начин. Без тренерите, без некои од главните фудбалери и без голмани, ситуацијата е навистина тешка“, вели селекторот Ел Хадад Химиди.

Коморите се најголемото изнеандување на турнирот, откако ги елиминираа четирикратните шампиони Гана со 3:2 победа во групната фаза, три поени кои им донесоа пресметак со домаќинот Камерун. Победникот од овој меч ќе игра со Гвинеја или Гана.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak One Piece

stream anime online Redo of Healer

AnimeFreak Attack on Titan Final Season (Dub)

anime websites Attack on Titan Season 3 (Dub)

Bleach

tải go88