June 23, 2021 07:52
Спорт

Комити: Прва, Втора, Трета, Општинска-Вардар засекогаш!

Навивачката група Комити како што и најави пред мечот од последното коло од овогодинешниот шампионат кој за нивниот Вардар нема никакво резултатско значење се собраа пред јужната трибина и прописно го испратија клубот во втората лига.

Вардар против Македонија ЃП на арената „Тодор Проески“ го oдигра последниот свој прволигашки натпревар, барем оваа година и загуби со 0:2.

Вардар веќе две кола и официјално е испаднат во понизок ранг, но навиачите ветија дека клубот не само што ќе го чуваат и ќе навиваат за него и кога ќе се натпреварува следната сезона во втора лига туку и во било кој ранг на натпреварување.

AnimeDao boku no hero academia season 4 animedao: Watch Bleach Episode 242 (https://animedao.nl/m/nP3/ep-242)

ANIMEFLIX animeflix haikyuu: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 4 (https://animeflix.nl/m/0eeb/ep-4)