January 25, 2022 06:10
Спорт

„Комити“ бараат голема реконструкција во Вардар по поразот во Охрид

Силекс цврсто чекори кон враќање во Првата македонската фудбалска лига по новата победа која ја оствари денеска, но истото не важи и за Вардар кој ја загуби директната пресметка за второто место на табелата.

Најтрофејниот македонски клуб денеска загуби на гостувањето во Охрид кај Воска Спорт со резултат 2:1, тим кој сега има пет бодови предност во однос на Вардар кој е третопласиран.

Тоа посебно ги налути „Комити“ кои испратија јасна порака. И покрај сите опструкции, најверните навивачи на Вардар денеска се најдоа на трибините во Охрид, но по приреденото разочарување од нивните миленици, пораката е следна:
– Р Е К О Н С Т Р У К Ц И Ј А! Ова НЕ Е тој ВАРДАР заради кој што дојдовме и покрај сите забрани !

sites to watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Attack on Titan Season 3 Episode 9

Black Clover (Dub) Episode 167

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 5

Hunter x Hunter (2011)

To Your Eternity