October 26, 2021 13:47
Свет

Комисија ќе испитува соработници на Трамп за нападот врз Капитол

Комисијата која го истражува бунтот во Капитол ги издаде првите покани за испрашување до соработници на поранешниот американски претседател Доналд Трамп. Се работи за Марк Медоус, поранешен висок администратор во Белата куќа и Стив Банон, поранешен советник на Трамп.

Комисијата предводена од демократите испрати покани и побара од нив да сведочат кон средината на октомври.

Во писмото, напишано од претседателот на комисијата се сугерира дека тие биле вклучени во обидите да се поништат изборните резултати во 2020 година, што доведе до смртоносни немири.

– Комисијата ќе ги испита фактите, околностите и причините за нападот на Капитол на 6 јануари, се вели во официјалното соопштение

AnimeDao: LaLaLa, Brothers anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao god of highschool

AnimeFLV: MapleStory anime episode 25 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

Animepahe: Negima!? Haru Special!? (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime stream

Watch Keroro Gunsou Movie 4: Gekishin Dragon Warriors de Arimasu! Episode Full

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2612839

Community snapwire: https://community.snapwire.co/user/animefreakws